Broń dla Ukrainy
Facebook | Полк Каліноўскага

Od ponad trzech miesięcy trwa wojna w Ukrainie. Walczący przeciwko Rosji białoruscy ochotnicy pułku im. Konstantego Kalinowskiego pokazali nagranie z nowego sprzętu, który otrzymali od swoich rodaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Wojna w Ukrainie trwa już od 96 dni. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że Rosjanie przegrupowują swoje pododdziały, aby zaatakować z okupowanego Iziumu na Słowiańsk w obwodzie donieckim i Barwinkowe w obwodzie charkowskim.

Ukraińcy nie walczą jednak w pojedynkę. Bardzo dużą pomoc w kontekście walki przeciwko Rosjanom udzielają żołnierze z wielu innych krajów. Co ciekawe, wśród nich znajdują się również przedstawiciele białoruskiej armii.

Na oficjalnym facebookowym profilu pułku im. Konstantego Kalinowskiego – białoruskiej jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Ukrainy – opublikowano nagranie z drona, który został podarowany żołnierzom przez białoruską diasporę z San Francisco.

– Zaczęliśmy już korzystać z drona, który przekazała nam białoruska diaspora z San Francisco. To nie jest zwykły dron: wyposażony jest w termowizor. No to teraz możemy zobaczyć i zniszczyć Rosjan nawet w nocy. Dziękuję za tak przydatny prezent! – informuje batalion im. Konstantego Kalinowskiego.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę