Twitter | Igor Schatz

Do mediów społecznościowych trafiło zdjęcie, na którym widać wykolejoną lokomotywę w obwodzie briańskim w Rosji. Rzekomo miała to być robota ukraińskich dywersantów. Dodano, że Rosjanie korzystają z tej trasy do transportowania broni do Ukrainy.

Do zdarzenia miało dojść na odcinku pomiędzy Żukowką a Kletnią. Wykolejona została lokomotywa spalinowa, która była zarejestrowana na firmę TChE Briańsk. O całej sprawie za pośrednictwem Telegrama poinformował rosyjski kanał Insudious Track.

„Pociąg jechał z prędkością 40 km/h. Nagle osunął się nasyp kolejowy. Ranny został pracownik obsługi kolei” – napisano w komentarzu do wpisu, który miał opisywać całą sytuację.

Informacje przekazane przez Insidious Track zostały następnie potwierdzone przez rosyjską Bragazetę. Dodano, że wypadek „nie spowodował poważnych opóźnień”. – Badana jest przyczyna zdarzenia – napisali Rosjanie.

Na fotografii widać uszkodzone tory kolejowe. Warto wspomnieć, że doniesienia nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone, również przez rosyjskie władze. Rzekomo za uszkodzenie mają odpowiadać ukraińscy dywersanci. Media w Rosji donoszą jednak, że do wykolejenia lokomotywy doszło trzy dni wcześniej, 22 kwietnia. Dodają, że wiadomość o celowym uszkodzeniu torów jest nieprawdziwa.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę