Rosyjska ciężarówka
Wikimedia Commons

Jeden z mieszkańców obwodu chersońskiego w Ukrainie ukradł rosyjską ciężarówkę wojskową, po czym przekazał ją Siłom Zbrojnym Ukrainy – poinformowało Zgrupowanie Wojsk „Południe”. Mężczyzna przekazał, że przez kilka dni czatował na sprzęt.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lubimowka w obwodzie chersońskim, będącym obecnie zajętym przez rosyjskie siły. Andrij Hruszko zdołał ukraść rosyjską ciężarówkę Ural, której najeźdźcy tymczasowo nie pilnowali.

Mężczyzna opowiedział, że przez kilka dni „polował” na swój łup. Początkowo obawiał się, że ponieważ Rosjanie nie oszczędzają nikogo, jednak za wszelką cenę postanowił przyczynić się do poprawy stanu wyposażenia ukraińskich wojsk.

W pewnym momencie mężczyzna po prostu wsiadł do ciężarówki i nią odjechał. Po dojechaniu na kontrolowane przez ukraińskie siły terytoria, od razu zgłosił się do żołnierzy, aby przekazać im swoje trofeum.

Jak przekazuje Zgrupowanie Wojsk „Południe”, mieszkaniec obwodu chersońskiego powiedział, że nie uważa się za bohatera. Jak mówi, po prostu próbował zrobić coś dobrego i za wszelką cenę zaszkodzić rosyjskim najeźdźcom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę