Ukrainiec zrobił straszną rzecz z flagą Polski. Drugi wszystko nagrał [FILM]

Ukrainiec podcierał się polską flagą na przejściu w Medyce
fot. X / @oszukana_wies

Podczas protestu rolników na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce aresztowano jedną osobę. To 41-letni Ukrainiec. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła przeciwko mężczyźnie śledztwo ws. znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 41-latek wykonywał ruch, który wyglądał, jakby podcierał się polską flagą.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 17 lutego po polskiej stronie przejścia granicznego w Medyce na Podkarpaciu. Protestujący przy granicy rolnicy z „Podkarpackiej Oszukanej Wsi” zawiadomili policję w sprawie zachowania obecnego na przejściu 41-letniego Ukraińca. Jak informuje portal „Nowiny24.pl” – rolnicy relacjonowali, że mężczyzna wziął do ręki polską flagę i wykonał ruch, jakby się nią podcierał. Miał to być gest wyraźnego braku szacunku dla Polski. Inny Ukrainiec nagrywał całe zajście telefonem komórkowym.

41-letni Ukrainiec aresztowany na przejściu graniczny w Medyce. Prokurator zaproponował karę: 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata

41-latek Serhii O. został w poniedziałek zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut z art. 137 § 1 Kodeksu karnego. Funkcjonariusze już przesłuchali mężczyznę.

REKLAMA

„Serhii O. przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia wskazał, że był nietrzeźwy i zmęczony tygodniowym oczekiwaniem na przejazd, nie myślał racjonalnie i bardzo żałuje tego co zrobił. Zadeklarował, że chce dobrowolnie poddać się karze” – powiedziała Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, cytowana przez „Nowiny24.pl”.

Prokurator zaproponował w ramach dobrowolnego poddania się karze wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Poza tym wyrok ma być upubliczniony na stronie Sądu Rejonowego w Przemyślu. 41-latek zgodził się na zaproponowane warunki.

REKLAMA

Podziel się: