Eurowizja
Instagram | suspilne.eurovision

Doprawdy trudno jest w to uwierzyć. Suma, za jaką sprzedana została statuetka w Eurowizji 2022 sprawia olbrzymie wrażenie. Licytacja nagrody została przeprowadzona w serwisie Instagram, a jej zakończenie zaskoczyło wszystkich.

29 maja dobiegła końca aukcja charytatywna, na której można było wylicytować statuetkę, którą podczas tegorocznej Eurowizji zdobył zespół Kalush Orchestra. Muzycy sprzedali ją za 900 tysięcy dolarów i wiadomo już, na co przeznaczą te środki.

Cała zebrana kwota ma zostać wykorzystana na zakup specjalistycznych dronów na rzecz ukraińskiej armii. Urządzenia mają być rzecz jasna wykorzystywane podczas walki z rosyjskim najeźdźcą.

Aukcja została przeprowadzona w transmisji na żywo na Instagramie. Prowadzącym był showman i prezenter Serhij Prytuła. Poza statuetkę z Eurowizji 2022, na aukcji sprzedano również nakrycie głowy, w którym na scenie w Turynie pojawił się Ołeh Psiuk.

Podczas nie tak dawno zakończonego konkursu piosenki Eurowizja 2022 najwięcej głosów otrzymała grupa z Ukrainy. Dwa kolejne miejsca zajęli przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Polska zakończyła konkurs na 12. miejscu.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę