Węgiel
Fot. Policja Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej komendy policji zatrzymali 43-latka, który przechowywał prawie cztery tony nielegalnego węgla na terenie swojej posesji. Ponadto znaleziono u niego spore ilości narkotyków, przez co mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Dotarcie do posesji mężczyzny było możliwe dzięki pracy operacyjnej, na podstawie której ustalono, że na posesji przy ulic Noworudzkiej w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia.

Do przeszukania wskazanej posesji doszło w środę 19 października. Przeczucie policjantów było właściwe – zabezpieczonych zostało 340 worków jutowych, w których znajdowało się 3948 kg urobku węglowego, a także profesjonalną kruszarkę do węgla.

– Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili również spore ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. Do sprawy zatrzymali 43-latka, który był najemcą całego terenu – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.

42-latek został już przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu i usłyszał dwa zarzuty – dotyczące posiadania substancji psychotropowych i odurzających, a także paserstwa. Grozi mu do pięciu lat więzienia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!