REKLAMA

okap kuchenny i cola w szklance
fot. Pixabay / screen Youtube / Proline Range Hoods

Mycie okapu kuchennego bywa trudne i czasochłonne, ale jest niezbędne, jeśli pragniemy, by sprzęt pracował wzorowo i wyglądał jak nowy. Jest bardzo użyteczny i pochłania wszelkie aromaty, które unoszą się z garnków w czasie gotowania. Czasami na okapie znajduje się klejąca warstwa tłuszczu. Z jej usuwaniem poradzi sobie jeden powszechny napój. Efekt zapiera dech w piersiach.

REKLAMA

Mycie okapu przy pomocy Coca-Coli nigdy nie było prostsze

Popularny ciemny napój gazowany, czyli Cola-Cola to doskonały środek, pomagający uporać się z wieloma zabrudzeniami. Rozbije nawet najtrwalszy tłuszcz, który osiadł na okapie kuchennym i sam nie zejdzie. W płynie znajduje się kwas fosforowy, który świetnie radzi sobie z zabrudzeniami. Możesz Colę przelać do pojemnika z dozownikiem i spryskać nim problematyczną powierzchnię. Efekt na pewno cię usatysfakcjonuje.

A gdy napój wzbogacisz o sok z cytryny bądź kwasek cytrynowy, to nieczystości usuniesz precyzyjniej i szybciej, natomiast powierzchnia się rozświeci i nabierze blasku. Tuż po zastosowaniu Coli umyj czyszczone urządzenie wodą, ponieważ w napoju znajduje się sporo cukru.

REKLAMA

Nie masz w domu Coli? Sięgnij po inny produkt z kuchni

Sprzęt możesz umyć przy pomocy oleju. Tłuszcz zwalcza tłuszcz, więc możesz użyć oleju, który zwykle wlewasz na patelnię i smażysz na nim np. placki ziemniaczane. Tym razem nanieść go na miękką stronę gąbki i zacznij przecierać okap oraz kratkę.

Po upływie kilku minut czyść okap szorstką stroną, a potem sięgnij po wodę z płynem do naczyń lub odtłuszczacz kuchenny. Możesz też zrobić pastę z sody oczyszczonej oraz wrzątku i wykorzystać ją do mycia okapu. Po 20 minutach zmyj środek i gotowe. Okap będzie jak nowy.

REKLAMA

REKLAMA