REKLAMA

Aleksander Łukaszenka
Fot.Wikimedia Commons/kremlin.ru/CC-BY-4.0

Unia Europejska podjęła decyzję o nałożeniu sankcji wobec Białorusi na skutek ataku hybrydowego z udziałem migrantów. Zostało to ustalone podczas spotkania w Brukseli, podczas którego debatowano na temat ukarania kraju za wydarzenia z ostatnich tygodni.

REKLAMA

O decyzji UE poinformowała cytowana przez WP korespondentka Polskiego Radia. Jak udało jej się ustalić, do decyzji o nałożeniu sankcji doszło na skutek porozumienia ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. Ich lista ma być podana w późniejszym terminie.

Przedstawiciele polskiego rządu bardzo często wspominali o konieczności nałożenia sankcji wobec Białorusi. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch mówił, że powinny one być „twarde”.

REKLAMA

– Jesteśmy za bardzo dotkliwymi sankcjami przeciwko Białorusi, ale również bierzemy pod uwagę wrażliwość naszych partnerów i innych sąsiadów Białorusi. Tutaj musimy brać pod uwagę i wrażliwość i podatność ich gospodarek na te sankcje – powiedział na antenie Polskiego Radia.

– Patrzymy na razie jak wygląda sytuacja. Dzisiaj dzień będzie bardzo obfity w wydarzenia, jak sądzimy; zresztą widać w mediach społecznościowych, co się dzieje – powiedział w poniedziałek.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA