stolik drewniany
fot. screen Youtube / Pneumatic Addict

Zauważyłeś na swoich meblach lakierowanych rysy i zastanawiasz się, jak się ich pozbyć? Dziś zdradzimy Ci łatwe rozwiązanie, które znakomicie sprawdza w większości sytuacji. Ponadto jest znacznie tańsze od profesjonalnych środków.

Prawie wszystkie wytwarzane hurtowo meble są obecnie obłożone lakierem na wysoki połysk. Warto je kupować, ponieważ wspaniale wyglądają i nie są zbyt drogie. Lakier, który pokrywa meble, ma wiele zalet: drobne i większe zarysowania są dość proste w usuwaniu. Niezbędne materiały oraz narzędzia można kupić w każdym sklepie z tego typu artykułami gospodarstwa domowego, a sam proces usuwania rys zajmuje najwyżej kilka minut.

Zresztą możesz użyć prostej mikstury, którą przyrządzisz samodzielnie (poniżej wyjaśniamy, jak ją zrobić). Możesz z niej skorzystać w przypadku mniejszych rys.

Tak usuniesz zarysowania z mebli lakierowanych na wysoki połysk

Najprostszą metodą, aby to wykonać – samodzielnie i niskim kosztem, jest zrobienie specyfiku z bezbarwnego lakieru rozcieńczonego spirytusem. Wystarczy wziąć cienki pędzelek i nałożyć małą warstwę przyrządzonego preparatu na całą długość zarysowania.

Patent ten sprawdza się najlepiej w przypadku mebli w jasnym kolorze. Jednak specjaliści radzą, aby z nim uważać przy wszelkich meblach w ciemnym odcieniu. Wtedy warto sięgnąć po fachową pastę polerską, która nadaje się do każdego rodzaju mebli lakierowanych.

Z jakich metod zrezygnować?

Do usuwania rys nie wolno stosować kobiecej kredki do brwi ani pocierać lakierowanych szafek orzechami (ich powierzchnia zostanie zniszczona). Odpada też patent z tuszowaniem przy pomocy fusów z kawy. Wszystkie te sposoby źle się sprawdzają, a niektóre z nich mogą nawet zniszczyć lakierowane meble.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę