Usuwa brud i rysy z białych butów. Kupisz w drogerii za ok. 3 zł

białe obuwie
fot. screen Youtube / @navseruki_videos

Białe buty zawsze są w modzie, dlatego tak bardzo lubimy je nosić. Niestety mają jedną istotną wadę: błyskawicznie się brudzą. Na szczęście mycie podeszew nie musi być katorgą. Ratunek jest w kosmetyczce. Zwilż nim gazik i przejedź po zabrudzonym obuwiu. Buty będą czyste jak prosto ze sklepu obuwniczego. A wszelkie ciemne rysy przestaną być widoczne. Każdy posiadacz jasnych butów powinien znać ten patent na odnawianie obuwia.

REKLAMA

Przetrzyj tym ubrudzone podeszwy. W mig je odszykujesz

Niekiedy już jedno wyjście kończy się katastrofą. Białe buty są zapaćkane, a my po przyjściu do domu próbujemy je wyszorować różnymi domowymi metodami. Sięgamy po mokrą szmatkę i usiłujemy doprowadzić gumę do porządku. Na ogół powierzchowne ślady znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale głębsze nieczystości i rysy nadal są widoczne, co nas bardzo irytuje. Jak się ich pozbyć raz na zawsze? Rozwiązanie dylematu znajduje się w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Okazuje się, że skromny zmywacz do paznokci potrafi uporać się z rysami i brudem na białych zelówkach. Jednak ten patent warto stosować z umiarem.

Jak odnowić podeszwy? Inne metody

Można sięgnąć po jeden z trzech środków: pastę do zębów, płyn do naczyń albo mydło. Biała pasta wybiela i ma działanie ścierne, więc brud na trampkach nie ma z nią szans. Wystarczy trochę tego produktu wycisnąć na małą szczotkę i czyścić nim buty. Będą jak nowe.

REKLAMA