REKLAMA

Jak dbać o odpływ?
YouTube | Better Homes and Gardens

Zapchane rury powodują, że w domu nieustannie unosi się dość specyficzny, a dodatkowo nieprzyjemny zapach. Regularne dbanie o rury powinno być wpisane w domowe sprzątanie. Dzięki odpowiedniemu ich oczyszczaniu, nie doprowadzimy do sytuacji, kiedy faktycznie odpływ zatka się do tego stopnia, że niezbędne okaże się wezwanie specjalisty.

REKLAMA

Jak dbać o odpływy?

Jak zatem odpowiednio dbać o domowe rury, aby nie musieć zmagać się z przykrymi zapachami? Jednym ze skutecznych, a zarazem ekologicznych sposobów, jest zastosowanie do tego celu octu i sody oczyszczonej.

Na początku wsypujemy do odpływu szklankę sody oczyszczonej i wlewamy dwie szklanki wrzątku. Czekamy minimum kwadrans i ponownie wsypujemy szklankę sody i wlewamy szklankę octu. Odpływ zatykamy korkiem i pozostawiamy na około godzinę. Kiedy ustanie bulgotanie i opadnie pienia do odpływu wlewamy znów dwie szklanki wrzątku. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się brzydkiego zapachu i efektywnie odetkamy nasz odpływ.

REKLAMA

Pamiętaj o regularności

Jeśli chcemy, aby odpływy w naszym domu nigdy nie wydzielały przykrego zapachu, opisany zabieg powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Dzięki temu unikniemy zapychania się odpływu, a nasz dom zawsze będzie pachniał świeżością

REKLAMA