Złodziej
Fot. Policja Śródmieście

Policjanci z Warszawy zatrzymali 53-letniego złodzieja, który najpierw uwiódł, a następnie okradł i porzucił poznaną kobietę. Mężczyzna po trzech dniach znajomości zamieszkał u swojej wybranki, wykorzystując to do kradzieży.

Mundurowi ze stołecznego Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o kradzież. Pokrzywdzona poznała go na portalu randkowym i do tego stopnia zamieszał jej w głowie, że już po trzech dniach u niej zamieszkał. Po dwóch tygodniach kobieta straciła gotówkę w polskiej i obcej walucie – łącznie ok. 18 tys. zł.

Początkowo mężczyzna wydawał się szarmancki i pomocny, choć sam potrzebował wsparcia, ponieważ nie miał się gdzie podziać. Kobieta wyciągnęła do niego pomocną dłoń, ale szybko się na tym przejechała.

Po powrocie pewnego dnia z pracy, kobieta nie zastała już mężczyzny w mieszkaniu. Do tego z szuflady zniknęła cała zaoszczędzona gotówka. Policjantom szybko udało się ustalić sposób, w jaki postępował złodziej.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bardzo szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Będą teraz wyjaśniać wszystkie szczegóły tej sprawy. 53-latek usłyszał już zarzut kradzieży, jest do dyspozycji prokuratora. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę