Zamarznięte szyby
fot. pxhere.com/

Niestety zawitały do nas już pierwsze przymrozki. Jest to niezwykle uciążliwy czas szczególnie dla tych osób, które pracują na poranne zmiany, a ich auta zaparkowane są pod chmurką. Widok zamarzniętych szyb nie wywołuje w nas radości, a ich odmrażanie bywa niekiedy bardzo czasochłonne i uciążliwe. Nierzadko właśnie przez to spóźniamy się do pracy. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwolą nam odmrozić szyby w mgnieniu oka.

Koniecznie wypróbuj te sposoby

Świetnym sposobem na błyskawiczne odmrożenie szyb może być użycie wody z octem. Składniki mieszamy w proporcji 3:1, umieszczamy w butelce ze sprayem, a następnie spryskujemy szybę i gotowe. Pamiętajmy jednak, że woda użyta do mieszanki nie może być gorąca, bowiem pod wpływem szoku termicznego szyba w naszym aucie może pęknąć.

Podobny efekt uzyskamy, jeśli do butelki z wodą dodamy nieco soli kuchennej. Dzięki spryskaniu szyb takim roztworem w mig pozbędziemy się lodu zarówno z samochodowych okien, jak i wycieraczek.

Lepiej zapobiegać

Jeśli nie chcemy tracić czasu na odmrażanie szyb w naszym aucie, pomyślmy o ich zabezpieczeniu przed nadejściem mroźnej nocy. W tym celu z powodzeniem możemy wykorzystać maty, które umieszczamy na szybie. Egzamin dobrze zda także stary koc, czy spory karton. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas, ale także unikniemy niepotrzebnego zdenerwowania i ustrzeżemy się przed mandatem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę