REKLAMA

zlew i kwasek cytrynowy
fot. Pixabay / screen Youtube / Padhuskitchen

Doprowadzenie kuchni do porządku po gotowaniu obiadu bywa męczące. Na zanieczyszczenia wystawiony jest zwłaszcza zlewozmywak. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na odnowienie tego elementu, to właśnie go znalazłeś. Kwasek cytrynowy to produkt do zadań specjalnych. Na pewno doprowadzi zlew do porządku.

REKLAMA

Dzięki kwaskowi cytrynowemu kuchenny zlew nie będzie już sprawiał problemów

Kwasek cytrynowy ma uniwersalne zastosowanie. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że staranne uporządkowanie kuchni, czy zlewu, przeważnie wiąże się z użyciem ostrych detergentów. Okazuje się, że można poradzić sobie również i bez nich. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania także istnieją, o czym przekonasz się za moment.

Kwasek cytrynowy, płyn do mycia naczyń i soda oczyszczona to trio, które daje niebywały efekt, więc już nigdy więcej nie będziesz musiał rozmyślać nad tym, jak odświeżyć zlew w kuchni. Ponadto mieszanka z kwaskiem cytrynowym poradzi sobie z usuwaniem uporczywych plam i nieczystości w całej kuchni, więc nie tylko zlew na tym skorzysta.

REKLAMA

Genialne zastosowanie kwasku cytrynowego

Zatkane rury w zlewie to problem, z którym często mamy do czynienia. Ale sięganie po kreta wcale nie musi być koniecznością. Kwasek cytrynowy potrafi rozwiązać ten dylemat. Wsyp 2 opakowania tego produktu do odpływu, a potem zalej szklanką ciepłej wody. Rury szybko zostaną udrożnione.

Stosując ten patent, sprawisz, że sklepowa chemia pójdzie w odstawkę! A jak zabrać się za czyszczenie zlewu kuchennego? Nic trudnego. Wystarczy najpierw umyć zlew przy pomocy płynu do mycia naczyń, a następnie posypać go sporą ilością sody oczyszczonej (większym opakowaniem) i 2 niedużymi saszetkami kwasku cytrynowego. Oba składniki utworzą pianę, więc pozostaw ją na kilka minut na zlewie, a potem dokładnie spłucz wodą i wytrzyj do sucha. Będziesz oszołomiony efektem!

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA