aplikowanie antyperspirantu na skórę
fot. screen Youtube / Seeker

Praktycznie każdy z nas ma w domu antyperspirant. Ale większość osób używa go nieprawidłowo. Chociaż aplikowanie tego kosmetyku na skórę wydaje się banalne, to i tutaj można popełnić błąd. Sprawdź, czy używasz go tak, jak należy.

Antyperspirant to produkt, który wstrzymuje wydzielanie potu, zatem chroni przed powstawaniem mokrych plam pod pachami, a do tego neutralizuje przykry zapach. Zapewnia więc większy komfort. Kosmetyk ten może mieć formę sztyftu, kulki lub dezodorantu.

Kiedy najlepiej stosować antyperspirant?

Zaleca się, aby stosować ten kosmetyk raczej przed snem niż rano. Wieczorem gruczoły potowe pracują na mniejszych obrotach, przez co cały balsam lepiej się wchłonie i po prostu zapewni wydajniejszą ochronę. Z kolei o poranku można jeszcze raz użyć antyperspirantu bądź dezodorantu.

Zasady stosowania antyperspirantu

Antyperspirant za każdym razem aplikujemy na suchą skórę. Wilgoć powoduje, że substancje słabiej się wchłaniają. Nie przesadzamy z ilością tego kosmetyku – wystarczy nasmarować cienką warstwę.

W przypadku skóry podrażnionej podczas depilacji albo poranionej – rezygnujemy z antyperspirantu.

Gdy chcemy odświeżyć się w ciągu dnia, to wcześniej powinniśmy usunąć starą warstwę antyperspirantu (np. przy użyciu wilgotnej chusteczki), dokładnie wytrzeć skórę i dopiero potem posmarować ją specyfikiem. Wyrobu w sztyfcie czy kulce lepiej nikomu nie pożyczać, ponieważ ma bezpośredni kontakt ze skórą.

Wybór odpowiedniego antyperspirantu

Każda forma antyperspirantu na swoje plusy i minusy.

Kulka (roll-on) – stosowany w nadmiarze powoduje, że skóra się lepi, w dodatku może pozostawiać mokre plamy.

Sztyft – ma suchą formułę, zapewnia uczucie czystości.

Spray – przeciwdziała powstawaniu potu, chłodzi i daje uczucie świeżości.

Jeżeli często nosimy czarne albo białe bluzki, to aplikujmy na skórę kosmetyk, który za sprawą swojej formuły nie pozostawia śladów na ubraniach i chroni je przed żółknięciem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę