Wiele osób bez zmywarki nie wyobraża sobie życia. To bardzo praktyczny sprzęt, który ułatwia codzienne życie, szczególnie gdy ma się liczną rodzinę. Jak ekonomicznie i efektywnie załadować zmywarkę?

Warto czytać informacje zawarte na opakowaniach różnych rzeczy. Dlaczego? Bo nie wszystkie naczynia można w zmywarce myć. W zmywarce nie wolno być ostrych noży, drewnianych łyżek i desek, niektórych patelni, wielorazowych słomek metalowych, ceramiki, porcelany i pamiątek rodzinnych.

Jak informuje gazeta.pl kosz zmywarki nie powinien być przeładowany. Należy unikać skomplikowanych konstrukcji, które mogą runąć i sprawić, że naczynia się zniszczą. Mogą również w takiej sytuacji nie zostać dokładnie umyte. Widelce i łyżki powinno się wkładać trzonkiem do dołu. Przede wszystkim nie wolno wpychać niczego na siłę.

Istnieje wiele teorii na temat tego czy naczynia trzeba wcześniej spłukiwać, czy nie. Jeśli dopiero załadowałaś zmywarkę i zabrudzenia nie zdążyły zaschnąć, to spłukiwanie możesz sobie darować. Jeśli natomiast naczynia mają w niej leżeć dłuższy czas, warto je wcześniej spłukać. Jeśli Twoja zmywarka nie domywa dokładnie naczyń, to też lepiej je wcześniej spłukać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę