siła kłamstwa
fot. screen Youtube / tvnpl / Reportaż Siła Kłamstwa

Dołączamy się do wielu innych polskich portali informacyjnych i w geście solidarności z dziennikarzami TVN udostępniamy reportaż Piotra Świerczka ujawniający nagrania, zdjęcia i międzynarodowe ekspertyzy, dotyczące katastrofy smoleńskiej w 2010 roku, które – mimo tego, że zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza – nigdy nie pojawiły się w jej raportach, również w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Po publikacji reportażu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wszczął postępowanie administracyjne, w celu ukarania stacji TVN za jego emisję.

Jesteśmy zdania, że takie materiały należy nagradzać, a nie karać, dlatego solidaryzujemy się z TVN i udostępniamy poniżej reportaż, aby mogli go zobaczyć także nasi czytelnicy.

Poniżej treść oświadczenia TVN24 w sprawie reportażu „Siła kłamstwa”:

W TVN24 w materiale „Siła kłamstwa” podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej.

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych.

W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa.

#wolnemedia

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę