Pamiętasz o tym aby myć ręce? To świetnie. Ale czy wiesz, że mycie rąk to nie wszystko? Aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem trzeba zadbać także o odzież. Tam również może skrywać się wirus!

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że koronawirus może na powierzchniach ciuchów przeżyć od kilku godzin do kilku dni. Jaki informuje redakcja Rzeczpospolitej, koronawirus ma otoczkę pochodzącą z ludzkich komórek, która zawiera lipidy. Aby je rozpuścić należy używać detergentów, na przykład mydła lub proszku. Środki czyszczące niszczą otoczkę wirusa i wirus traci zdolność zakażania.

Koronawirus nie lubi podwyższonej temperatury, czyli powyżej 56 stopni Celsjusza. To oznacza, że aby skutecznie pozbyć się koronawirusa z ubrań należy użyć detergentu i wyprać w pralce w temperaturze 60 stopni. Prasowanie ubrań jak i ich suszenie w temperaturach powyżej 60 stopni również pomaga zwalczyć wirusy.

Warto również prać przed noszeniem rzeczy nowe zakupione np. z Chin i przesłane w paczkach. Dlaczego? Bo najprawdopodobniej na czas transportu ubranie zostało zabezpieczone środkami konserwującymi, które mogą wywoływać alergie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę