W Krakowie znaleziono zwłoki. Nieoficjalnie: To Jakub B., polityk Lewicy

Jakub B.
Małopolska Policja

Na terenie jednego z pustostanów na krakowskim osiedlu Grzegórzki znaleziono zwłoki młodego mężczyzny, które miało rany cięte. Jak wynika z nieoficjalnych do tej pory informacji, jest to polityk Lewicy Jakub B., który pod koniec września zaginął.

REKLAMA

Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Kraków, które jednocześnie przekazało, że znalezione ciało ma teraz zostać poddane sekcji. Dzięki niej uda się potwierdzić tożsamość mężczyzny i ustalić przyczynę jego śmierci.

– Ciało znaleziono w stanie daleko posuniętego rozkładu – powiedziała „Gazecie Wyborczej” Anna Zbroja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dodała, że „zwłoki zabezpieczono i przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej”.

REKLAMA

Jak wynika z nieoficjalnych jak dotąd informacji, odnalezionym mężczyzną był Jakub B., polityk Lewicy, który zaginął 22 września. Wówczas wyszedł z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 i udał się w nieznanym kierunku. Potem nie kontaktował się z rodziną czy znajomymi.

Serwis TVP.info przekazywał z kolei, że Jakub B. został oskarżony przez kobietę o gwałt. Złożyła ona nawet zawiadomienie w prokuraturze. 27 września natomiast w mediach społecznościowych pojawiły się mocne wpisy polityków Lewicy. „Stoję po stronie kobiet. Lewica stoi po stronie kobiet. Jakub B. został w trybie natychmiastowym zawieszony przez władze Nowej Lewicy” – napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na Twitterze.

REKLAMA

Podziel się: