W lipcu wzmocnij tym ogórki. Zbierzesz astronomiczne plony

ogórki
fot. screen Youtube / Cucumber Shop

W lipcu możemy zebrać pierwsze ogórki gruntowe. Aby plon był kilkukrotnie większy, warto nawozić krzaczki. Dzięki temu warzywa będą wielkie i zdrowe. Jeśli chcesz, by ten sezon był jedynym z najlepszych pod względem zbiorów, zastosuj pewien domowy nawóz w tym miesiącu. Jest całkowicie naturalny i darmowy. Stosując go, masz pewność, że uprawy wyjdą z tego całe, a plony będą rekordowe i smaczne.

REKLAMA

Ogórki będziesz liczyć na kilogramy. Oto patent na gigantyczne zbiory

Podstawowym komponentem domowej odżywki do ogórków jest skrzyp polny. Z pewnością to zioło jest ci dobrze znane. Musisz je pokroić i zalać wodą (10 litów). Pozostaw mieszankę do lekkiej fermentacji na 5 dni, a potem rozrzedź wodą w stosunku 1:5. Gotowy środkiem podlewaj ogórki lub przelej go do pojemnika z dozownikiem i stosuj tak jak oprysk.

Dokarmianie ogórków skrzypem polnym jest super skutecznym sposobem na osiągnięcie rekordowych zbiorów. Nawóz sprawi, że rośliny zaczną w szybszym tempie rosnąć i zawiązywać kolejne kwiatostany. Dodatkowo upraw nie dopadną zarazy i szkodniki. Dlaczego? Ziołowa odżywka jest bogata w krzem – cenny pierwiastek potrzebny roślinom.

REKLAMA

Najczęściej popełniane błędy przy nawożeniu ogórków

Ogórki mają swoje żądania i warto zapewnić im podstawowe warunki, ale wszystko powinno znać swój umiar. Celem dokarmiania warzyw jest zapewnienie im kluczowych substancji pokarmowych i podbudowanie sadzonek, nim te zaczną obficie plonować.

Wtedy trzeba zrezygnować ze stosowania nawozów azotowych, które sprzyjają przyrostowi zielonej masy, a nie owoców. Powinno być odwrotnie. Warto w tej fazie rozwoju zaopatrzyć ogórki w krzem i potas. Skrzyp polny zawiera pokłady obu tych substancji.

Udostępnij: