Prace nad tą gigantyczną inwestycją trwają już od roku, jednak dopiero teraz nabrały znacznego tempa. Ogromna budowla warta będzie 150 mln euro! Budowa zaczyna nabierać kształtów. Planowany odbiór pierwszej części obiektu ma nastąpić w pierwszym kwartale 2019 roku. Konkretna data nie jest jednak do końca znana.

Suntago – Wodny Świat – taką nazwę będzie nosić największy w Europie zadaszony park wodny, którego będzie nam zazdrościć cały kontynent. Inwestycja na światowym poziomie powstaje zaledwie 40 km od Warszawy, w miejscowości Wręcza koło Mszczonowa i zajmuje 20 hektarów, które stanowią jednak tylko część terenu przeznaczonego pod budowę Aquaparku. Szacuje się, że w ostateczności kompleks Park of Poland ma zajmować 400 hektarów!

W wodnym parku rozrywki będą dwa baseny o łącznej powierzchni 3,5 tysiąca mkw – największy z nich ma mieć 1000 mkw. Znajdziemy tam również kilkadziesiąt zjeżdżalni. Jedna ze zjeżdżalni będzie ciągnąć się przez 320 metrów – będzie najdłuższa w Europie!

To nie wszystkie atrakcje, które mają czekać na turystów. Do ich dyspozycji będą sauny, bary, restauracje oraz gabinety masażu. W obiekcie ma powstać także hotel z 250 pokojami.

Szacuje się, że park codziennie ma być odwiedzany przez 15 tys. osób, które będą mogły podziwiać ponad 700 palm sprowadzonych z Malezji, Kostaryki i Florydy. Obecnie, jak można przeczytać na fb Park of Poland, 90% palm znajduje się w Europie i przechodzi aklimatyzację w Rotterdamie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę