REKLAMA

fot. shareinfo.pl

W sobotę wieczorem premier Donald Tusk wygłosi orędzie noworoczne. Transmisja we wszystkich głównych mediach rozpocznie się o godz. 20:00. Co ma do przekazania szef nowego rządu? „Niemożliwe stało się możliwe!” – napisał w mediach społecznościowych Tusk.

REKLAMA

Z okazji zbliżającego się nowego roku premier Donald Tusk wygłosi w sobotę uroczyste orędzie do Narodu – dowiadujemy się z mediów społecznościowych szefa rządu.

„Niemożliwe stało się możliwe! Dziś wieczorem w TVP (!) moje orędzie noworoczne” – napisał Donald Tusk w serwisie X.

REKLAMA

W sobotę o 20:00 orędzie Donalda Tuska. W niedzielę do Narodu przemówi prezydent Andrzej Duda

Polityk nowej koalicji rządzącej podkreślił, że będzie do jego pierwsze orędzie wyemitowane w telewizji publicznej od dziesięciu lat. „I to po polsku” – dodał żartobliwie Tusk.

Orędzie rozpocznie się w sobotę, 30 grudnia, o godz. 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane na wszystkich głównych kanałach informacyjnych.

Z kolei dzień później – w niedzielę, 31 grudnia – swoje orędzie do Narodu wygłosi prezydent Andrzej Duda, o czym poinformował szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek. Duda ma mówić o wyzwaniach, które czekają Polaków w 2024 roku. Poruszy temat bezpieczeństwa kraju oraz kwestie polityczne – jak przejęcie TVP.

REKLAMA