Jak poinformowała agencja Associated Press, w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się w niedzielę dystrybucja szczepionki przeciwko koronawirusowi wyprodukowanej przez firmy Pfizer i BioNTech. Szczepionka została dopuszczona w piątek do użytku w USA przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA).

Według wszelkiego prawdopodobieństwa pierwsze partie antidotum na COVID-19 – rozwożone z zakładów Pfizera w Kalamazoo w Michigan – dotrą do poszczególnych stanów już w poniedziałek. Do środy preparat ma dotrzeć do 636 miejsc w Stanach Zjednoczonych.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej Fox News główny doradca administracji USA ds. szczepień przeciwko koronawirusowi dr Moncef Slaoui zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2021 roku zaszczepionych zostanie 100 mln Amerykanów. Z kolei do końca grudnia tego roku rozdysponowanych zostanie około 40 mln dawek szczepionki przeciw SARS-CoV-2, co oznacza, że zaszczepionych zostanie 20 milionów Amerykanów. W styczniu 2021 roku do poszczególnych stanów trafi od 50 do 80 mln szczepionek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę