Fot.Wikimedia Commons/Aw58/CC-BY-SA 4.0

„Przyzwoitszego niż Dzięga do orędzia nie mieli? Czy to standard KK wystawiać obrońców pedofilów, czy po prostu tylko tacy są?”, napisała na Twitterze Barbara Nowacka.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej skomentowała w ten sposób  wygłoszenie w telewizji publicznej orędzia w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych przez arcybiskupa metropolitę szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgę.

Fakt ten wywołał powszechne oburzenie w internecie ze względu na to, że hierarcha, związany z Radiem Maryja, oskarżany jest o krycie przestępstw pedofilii w polskim Kościele katolickim. Obecnie w stosunku do abp. Dzięgi toczy się w Watykanie postępowanie kanoniczne w sprawie tuszowania przez niego czynów pedofilskich dokonywanych przez jego podwładnego ks. Andrzeja Dymera.

„Przypomnijmy sobie, jak abp Dzięga pobił rekord świata w rozwlekaniu procesu przestępcy seksualnego w sutannie. Przy okazji – zauważcie, że pod orędziem abp. Dzięgi profil Episkopatu wyłączył możliwość komentarzy”, napisał, komentując sprawę, Bartosz Bartosik, autor portalu Więź.pl, który jako pierwszy opisał sprawę ks. Dymera.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę