W TVP Info boją się polityków Konfederacji? Bartyzel wyrzucony ze „Studia Polska”, poseł Kulesza niedopuszczony do głosu! (WIDEO)

Do niebywałego skandalu doszło w sobotę wieczorem w programie „Studio Polska” w TVP Info. Poseł Jakub Kulesza z Konfederacji nie został dopuszczony do głosu przez cały program, a Jacek Bartyzel, wiceprezes Federacji dla Rzeczypospolitej wchodzącej w skład Konfederacji, nie został wpuszczony do studia, czyli wyrzucony.

Chociaż Kulesza był jedynym posłem wśród gości programu i cały czas się zgłaszał, chcąc zabrać głos w dyskusji, to prowadzący program Magdalena Ogórek i Jacek Łęski ignorowali go. W efekcie parlamentarzysta Konfederacji nie powiedział na antenie ani słowa.

 

https://twitter.com/NarodowyL/status/1127490412300722176

„Przez 40 minut we wczorajszym programie »Studio Polska« poseł na Sejm Kulesza domagał się zabrania głosu trzymając rękę w górze, przez ten czas głos zabierali nawet zwykli ludzie, posłowi nie było dane powiedzieć nawet słowa! Tak propaganda TVPiS traktuje przedstawicieli Narodu!”, skomentował na Twitterze Narodowy Lublin.

Czytaj także:  Wiceprezes PSL: Morawiecki robi z siebie głupka, a Kaczyński i Ziobro są obłąkani

Czy prowadzący „Studio Polska” wytłumaczyli w jakikolwiek sposób zaistniałą sytuację?

– Pan Jacek Bartyzel nadużył naszego zaufania i wyjął fragment „Studia Polska”, nie opatrzył logiem naszej telewizji, naszego programu – mówiła Magdalena Ogórek w czasie programu, wyjaśniając powody wyrzucenia polityka Konfederacji. – Zrobił sobie z tego materiał wyborczy, tylko i wyłącznie opatrując go symbolami Konfederacji, usuwając wszystkie loga Telewizji Polskiej. Nie temu służy ten program – dodała.

Czytaj także:  Zagadkowa śmierć małżeństwa z Piły! Co tam się wydarzyło?

https://twitter.com/FederacjaR/status/1127305402696249344

Jacek Bartyzel w ostatnich tygodniach często gościł w „Studiu Polska”, komentował m.in. strajk nauczycieli. Na swoim fanpage’u facebookowym zamieścił później kilka fragmentów ze swoimi wypowiedziami, w jednym z nich krytykował TVP i TVN za brak relacji z konwencji Konfederacji.

W opublikowanych przez Bartyzela materiałach napis „na żywo” zasłonięto logiem Federacji dla Rzeczypospolitej, a dolny pasek – fragmentem jego wypowiedzi. Nie można tego jednak uznać za wystarczający powód wyrzucenia polityka z programu emitowanego w telewizji publicznej.

https://twitter.com/patlad17/status/1127326026114240513

 

Czytaj także:  Doradca prezydenta Dudy proponuje chodzenie na jogę zamiast do siłowni

https://twitter.com/RafalzKrakowa/status/1127324103692701702

W sobotę atmosfera w „Studiu Polska” po niewpuszczeniu Bartyzela była bardzo napięta. Jeden z obecnych w studiu działaczy Konfederacji po paru minutach od startu programu wyszedł na środek i skrytykował to, że wyrzucono Jacka Bartyzela, mimo że z założenia program jest otwarty dla wszystkich.

Mężczyzna od razu został siłą wyprowadzony ze studia. Zanim do tego doszło, zdążył jeszcze pokazać czerwoną kartkę i powiedzieć: – Precz z komuną, precz z PiS-em. Nie zapraszają polityków Konfederacji.

Później z programu na znak protestu zaczęli wychodzić kolejni goście, także pokazując czerwoną kartkę prowadzącym.