Andriej Mordwiczew
fot. Twitter

Nie żyje rosyjski generał Andriej Mordwiczew. Został zabity przez  ukraińską armię. Był dowódcą 8. Armii Kombinowanej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji. To już piąty rosyjski generał wyeliminowany w Ukrainie.

W piątek Siły Zbrojne Ukrainy dokonały ostrzału lotniska w Czarnobajewce w obwodzie chersońskim. Zniszczony został punkt dowodzenia armii rosyjskiej. W wyniku ataku zginął Andriej Mordwiczew, dowódca 8. Armii Kombinowanej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji.

Doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz poinformował, że w ostrzale mogło zostać zlikwidowanych także kilku innych generałów.

W Czarnobajewce zabiliśmy piątego generała. To generał Mordwiczew, odpowiedzialny za sytuację w Donbasie. Piąty generał w trzy tygodnie! Nawet w czasie II wojny światowej, z mojego punktu widzenia, nie było takich przypadków, by ZSRR stracił pięciu generałów w ciągu trzech tygodni – powiadomił doradca szefa ukraińskiego MSW Wadym Denisenko.

To już kolejny sukces Sił Zbrojnych Ukrainy na lotnisko w Czarnobajewce, które rosyjscy okupanci wykorzystywali jako swoją bazę. W trakcie ostatnich ataków Rosjanie stracili wiele śmigłowców i sprzętu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę