Czy w związku ze wzrostem zakażeń i wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju w Wielkanoc będzie można się wybrać do kościoła? Okazuje się, że świątynie będą otwarte, tak jak dotychczas, ale tylko w warunkach reżimu sanitarnego.

– Kościoły są otwarte na takich samych zasadach jak sklepy, przestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych będzie kontrolowane jednakowo we wszystkich obiektach – oświadczył w sobotę, po posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego, minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jeżeli chodzi o kwestię kościołów, to tutaj mamy te same normatywy, te same standardy, które dotyczą również sklepów, które cały czas są otwarte – wyjaśnił Niedzielski pytany o sugestie ekspertów, których zdaniem należałoby kościoły zamknąć, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Szef resortu zdrowia jednocześnie przypomniał, że w kościołach i w sklepach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. – I tak jak z całą stanowczością będzie to przestrzegane i weryfikowane w sklepach, również będziemy weryfikowali to w przypadku kościołów – zapewnił Adam Niedzielski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę