REKLAMA

Świnia
Facebook | Gmina Czerniejewo

Z jednego z domów w Lipnie w województwie wielkopolskim niedawno uciekła… świnia. Właścicielka zwierzęcia zwróciła się do internautów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach, co szybko odbiło się w sieci szerokim echem.

REKLAMA

Tysiące internautów udostępniło już zdjęcia prosiaka wietnamskiego. Świnia o imieniu Stefan od dziewięciu lat mieszkała u Marty Grześkowiak wraz z innymi zwierzętami, takimi jak psy, koty i królik. – To bardzo inteligentne zwierzę, Stefan jest wyjątkowo bystry i grzeczny – opisuje Marta Grześkowiak.

Właścicielka zwierzęcia dodała, że zwierzak ma swoje rytuały, takie jak chociażby jedzenie śniadania o określonej porze. Ponadto potrafi sygnalizować swoje potrzeby i co ciekawe, nigdy nie nabrudził w domu.

REKLAMA

Gmina Czerniejewo w Wielkopolsce również opublikowała informację o zaginięciu Stefana. Prosiak jest oswojony i reaguje na swoje imię, ale jest dość nieufny wobec obcych, dlatego też właścicielka prosi o ostrożność. – Mógł pójść w stronę Przyborowa albo Leśniewa – czytamy we wpisie zamieszczonym przez gminę.

Po pojawieniu się informacji w Internecie, do właścicielki Stefana zaczęły spływać informacje o możliwym pobycie prosiaka. Na ostatnim ze zdjęć, jakie nadeszło, widać Stefana w okolicach Przyborowa, 5 km od domu. Zdaniem właścicielki po oddaleniu się od domu mógł najzwyczajniej stracić orientację.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA