Polska jest jednym z pierwszych rynków, w którym Zalando będzie sprzedawało używaną odzież. To nie jest żadna nowość, bo Zalndo już od dłuższego czasu robi tak na zagranicznych rynkach.

Jak informuje redakcja gazety.pl next od października rusza nowa oferta Zalando – Pre-owned. To oznacza, że marka będzie oferowała nie tylko nowe ubrania, ale także odzież używaną. Nowa usługa ze sprzedażą „starego towaru” będzie dostępna nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii.

Trend zainteresowania second-handami zaczyna dostrzegać coraz więcej firm. Sprzedaż odzieży używanej testuje oprócz Zalando, również H&M, który otworzył już taki sklep w Szwecji. Jeszcze chwila i klienci będą mogli kupować tańsze używane meble z Ikei. Teraz wszystko jest ekologiczne i zgodne z natura. Zgadza się z tym idea noszenia i używania tych samych rzeczy przez wiele osób.

Według danych GUS, rynek odzieży używanej w Polsce jest warty jest 5-6 mld złotych rocznie. Do second handów chodzi nawet 10 mln Polaków. Właśnie dlatego, Polska została wybrana jako jeden z pierwszych rynków do testowania nowej usługi Zalando.

Firma Zalando została założona w Berlinie w 2008 roku. Dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 29 mln klientów na 17 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!