więzienie
fot. Pixabay

„Już nic nie będzie jak kiedyś” – zanosiła się płaczem kobieta w greckim sądzie. W 2022 roku 18-latka wybrała się do Grecji na pierwsze wakacje bez rodziców. Miało być rajsko i cudownie, a skończyło się traumą na całe życie. Na miejscu młoda dziewczyna została zgwałcona przez dwóch mężczyzn – obywateli Pakistanu. W środę, 21 czerwca, grecki sąd wydał wyrok w sprawie zwyrodnialców. Obaj zostali skazani na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak informują greckie media – w środę, 21 czerwca, zapadł wyrok w sprawie potwornego zdarzenia, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. 18-letnia turystka z Wielkiej Brytanii została wówczas zgwałcona na plaży w pobliżu miejscowości Retimno na wyspie Kreta. Sprawcami gwałtu było dwóch mężczyzn, pochodzących z Pakistanu – donosi „Super Express”.

Nic nie wskazywało na to, że 18-latka wróci do domu z życiową traumą. To były jej pierwsze wakacje bez rodziców. Feralnego wieczora siedziała na plaży z koleżanką, jednak w pewnym momencie druga dziewczyna zostawiła ją samą i poszła do miejsca zakwaterowania. Wówczas samotną Brytyjkę wypatrzyło dwóch mężczyzn.

Rajskie wakacje zamieniły się w koszmar. Sąd wydał wyrok ws. zbiorowego gwałtu na 18-letniej Brytyjce

W sądzie, dziś już jako 19-letnia kobieta, Brytyjka opisała, jak podeszło do niej dwóch Pakistańczyków. Mężczyźni obezwładnili ją, a potem dokonali brutalnego, zbiorowego gwałtu. „Wakacje zmieniły się w koszmar, już nic nie będzie takie samo” – powiedziała w sądzie zapłakana ofiara.

Miała więcej szczęścia, niż Anastazja – 27-letnia Polka, która zaginęła na Greckiej wyspie Kos 12 czerwca. Polka została zamordowana, a przedtem najprawdopodobniej zgwałcona.

Sprawcy gwałtu na Brytyjce oszczędzili jej życie. Bardzo szybko zostali szybko schwytani przez policję, gdyż Brytyjka niezwłocznie pobiegła na komisariat, aby zgłosić gwałt. Napastnikami okazali się 24- i 27-latek.

W środę odbyła się rozprawa w sprawie gwałtu na dziewczynie z Wielkiej Brytanii. Grecki sąd wydał wobec dwóch Pakistańczyków wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Gwałciciele nie będą mogli ubiegać się o zwolnienie warunkowe, co oznacza, że za kratkami spędzą resztę życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę