REKLAMA

fot. Facebook

Lech Wałęsa – w swoim stylu – nie przebiera w słowach. Z samego rana na jego profilu facebookowym pojawiło się wideo, w którym bardzo stanowczo wypowiedział się na temat polskiego rządu. W nagraniu prosi także o pomoc.

REKLAMA

Jeszcze przed wschodem słońca były prezydent nagrał wideo, w którym komentuje obecną sytuację polityczną w Polsce, przemyślenia oraz propozycje. W ciągu dwóch i pół minuty Wałęsa podsumował to, co dzieje się w Rzeczpospolitej. „Zabieram głos, bo nie mogę wytrzymać” – tłumaczył.

Legenda „Solidarności” błyskotliwie stwierdziła, że nasz kraj traci miliardy „przez głupie rządzenie”. Zaradził także, aby „kilka mądrych osób” sporządziło listę osób odpowiedzialnych za „straty Narodu Polskiego”

REKLAMA

„Więc ja proponuję, aby jak najszybciej paru mądrych ludzi zrobiło listę, spis osób odpowiedzialnych za straty narodu polskiego” – zaproponował Wałęsa.

Ta lista hańby miałaby powstać w konkretnym celu. Po upadku rządów PiS miałaby posłużyć do identyfikacji osób odpowiedzialnych za ograbienie Polaków, które następnie miałyby obowiązek zwrócić te pieniądze.

REKLAMA

„Kiedy odzyskamy rządzenie przez odpowiedzialnych ludzi wtedy ci, którzy się wzbogacili, nagrabili polskie pieniądze, będą mieli potrącane te wszystkie straty, do których ich rządzenie doprowadziło (…) Jestem przekonany, że sprawiedliwości musi stać się zadość (…) Pomyślcie o tym, jak obciążyć stratami, które niepotrzebnie ponosimy tych, którzy wspierają niszczenie Polski. Mam nadzieję, że wymyślimy metody, by pozbawić ich majątków” – zaapelował były prezydent.

REKLAMA