Były prezydent Lech Wałęsa zainaugurował w sobotę w Warszawie akcję Obywatelska Pomoc Wyborcza. Jej celem jest aktywizowanie grup, stowarzyszeń i środowisk działaczy obywatelskich do wsparcia ugrupowań demokratycznych w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– To, że się zdarzają „Trumpy”, u nas bliźniaki i takie podobne, traktujcie jako przymuszenie do dyskusji. Oni nas przymuszają, żebyśmy znaleźli rozwiązanie, bo oni wszystko popsują, bo to są szkodnicy – mówił Wałęsa.

„Musimy wesprzeć demokratyczne partie, zachęcać do głosowania na nie, udostępniać miejsca na plakaty i banery, roznosić ulotki, brać udział w komisjach wyborczych oraz pełnić funkcje mężów zaufania i obserwatorów”, napisał były prezydent w ulotce rozdawanej podczas spotkania.

W akcji Obywatelska Pomoc Wyborcza współuczestniczą Inicjatywa Wygrajmy Wybory, Komitet Obrony Demokracji i Inicjatywa Wolne Sądy. W sobotnim spotkaniu wzięli udział m.in.: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł Marcin Kierwiński, aktorka Dorota Stalińska, prof. Jerzy Stępień, Leszek Moczulski, Jan Lityński, aktor Olgierd Łukaszewicz i poseł Marcin Święcicki.

Organizatorzy spotkania poinformowali, że ruszyła strona pomoc-wyborcza.pl. Można tam zgłosić się do wsparcia działań Obywatelskiej Pomocy Wyborczej. Podkreślili też, że adresują swoje działania do protestujących na ulicach w latach 2015-2018, którzy „nie zniknęli”. Wyjaśnili, że Obywatelska Pomoc Wyborcza powstała po to, by pomóc partiom, żeby odeszła „dobra zmiana”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę