Pixabay.com

Marka Coca-Cola postanowiła wycofać się z rosyjskiego rynku, na skutek czego w tamtejszym społeczeństwie wybuchła panika. W sieci pojawiły się oferty dotyczące ostatnich dostępnych sztuk popularnego napoju. Cena w niektórych przypadkach sięga 1,5 tysiąca złotych.

Coraz więcej światowych marek decyduje się o wycofaniu z rosyjskiego rynku. Przed kilkoma dniami do listy takich przedsiębiorstw dołączyła Coca-Cola, która w wyniku inwazji na Ukrainę postanowiła nie sprzedawać dalej swoich produktów w Rosji.

Do Coca-Cola HBC Russia należy 10 fabryk, które zajmują się produkcją napojów gazowanych i soków. Są one zlokalizowane między innymi w Moskwie czy Nowosybirsku. W 2021 roku przychody z Rosji i Ukrainy stanowiły 1-2% całkowitych przychodów firmy.

Wskutek decyzji koncernu wśród Rosjan wybuchła prawdziwa panika. Mnóstwo osób, którym udało się zdobyć ostatnie możliwe puszki napoju zaczęło je sprzedawać w Internecie, między innymi na portalu aukcyjnym Avito.

Najdroższa oferta na puszkę napoju opiewała na 50 tysięcy rubli, czyli około 1,5 tysiąca złotych. Zainteresowani mogą kupić również butelki Coca-Coli o pojemności dwóch litrów lub nawet całe zgrzewki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę