Wassermann i Mularczyk wylecą dyscyplinarnie z adwokatury? Są wnioski w tej sprawie

Naczelna Rada Adwokacka wszczęła dochodzenia dyscyplinarne wobec jedenastu posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy będąc adwokatami lub radcami prawnymi, głosowali za rządowymi projektami ustaw o Trybunale Konstytucyjnym oraz Sądzie Najwyższym. Grozi im pozbawienie prawa do wykonywania zawodu.

   

Postępowanie jest prowadzone po tym, jak do NRA wpłynęły zawiadomienia w tej sprawie od osób prywatnych zarzucających parlamentarzystom złamanie konstytucji i roty ślubowania prawniczego.

Wnioski o ukaranie dotyczą czołowych parlamentarzystów PiS: Małgorzaty Wassermann, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego. Waldemara Budy, Marka Asta, Haliny Szydełko, Małgorzaty Wypych, Jerzego Polaczka, Wojciecha Szaramy, Kazimierza Smolińskiego i Andrzeja Matusiewicza.

   

Autorzy skarg zarzucają posłom PiS, że poprzez poparcie w głosowaniu ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym świadomie złamali konstytucję, gdyż analizy prawne biura legislacyjnego sejmu, którymi dysponowali, jednoznacznie mówiły o sprzeczności projektów z ustawą zasadniczą. Sprzeniewierzyli się również obowiązującej ich rocie ślubowania sędziowskiego, zgodnie z którą mają „przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej”.

Postępowanie wobec Arkadiusza Mularczyka i Małgorzaty Wassermann zostało już wszczęte przez rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Krakowie. Zdaniem posła Mularczyka zarzuty są „nielegalne i bezpodstawne” oraz pozbawione sensu. Głosowanie za ustawami wynikało bowiem wprost z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz z zapisów konstytucji.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

23 thoughts on “Wassermann i Mularczyk wylecą dyscyplinarnie z adwokatury? Są wnioski w tej sprawie

 • 20 września 2017 o 13:18
  Permalink

  i co z tego ze wynikalo z ustawy o wykonywaniu mandatu posla i senatora jak jest to jawne zlamanie konstytucji , mieli analizy prawne ktore ewidentnie potwierdzaly lamanie zasad . Tacy ludzie nie powinni wykonywac tego zawodu skoro przysiegaja ze beda go prawowac rzetelnie a robia cos wprost przeciwnego

 • 20 września 2017 o 13:30
  Permalink

  dintojra półświatka prawniczego

  • 20 września 2017 o 23:31
   Permalink

   Jawmart Agawu dobrze to określiłeś,bycie totalną opozycję sprowadza się do wyszukiwania nieprawidłowości w obozie PIS-czy są one prawdziwe,czy spreparowane !Widać wyraźnie jak bardzo im nie w smak (delikatnie mówiąc) obecny Rząd !

 • 20 września 2017 o 13:35
  Permalink

  To będą posłem i senatorem. A prawnikiem nie powinni. Chociaż będąc posłem czy senatorem nie uprawnia ich do nie przestrzegania konstytucji czyli prawa. Powinni być im zabrane prawa wykonywania zawodu prawnika.

 • 20 września 2017 o 14:41
  Permalink

  Rada Adwokacka może PiS-owi wziąć najwyżej do buzi. Ta postkomunistyczna szajka robi po prostu w majty (bywa, kiedy ciągle żre się niestrawne badziewie), że pseudoprawnicze kliki niebawem wylądują w pisuarze historii.

  • 20 września 2017 o 16:13
   Permalink

   Klika to ta dziadowska sekta komuszkow z PiS

  • 20 września 2017 o 16:48
   Permalink

   psiowski cham

  • 20 września 2017 o 16:49
   Permalink

   pisowski cham

  • 20 września 2017 o 16:51
   Permalink

   cham

  • 20 września 2017 o 17:37
   Permalink

   Dzięki Bogu, że znam kilku mądrych ludzi z Koszalina i nie muszę się zastanawiać, ilu w odmiennych stanach wiadomości „Wiktorów” tam mieszka !

  • 20 września 2017 o 20:30
   Permalink

   może by pan bolszewik przywołał coś co by przypominało argumenty ?

 • 20 września 2017 o 15:45
  Permalink

  Wszczęcie tych postępowań dyscyplinarnych w Naczelnej Radzie Adwokackiej to ruch w dobrą stronę.
  Ani w korporacji adwokackiej ani też w korporacji radców prawnych , której jestem członkiem nie powinno być miejsca dla osób w sposób jawny i z premedytacją depczą porządek prawny.

 • 20 września 2017 o 16:47
  Permalink

  Biedna Wanna Małgosia i co zrobi Sierotka??? A poza tym wstyd pani mecenas, dożywotni i bez względu na wynik zgloszenia, krakowscy klienci nie zapomoną.

 • 20 września 2017 o 17:23
  Permalink

  Prawidłowo. Będąc prawnikiem, adwokatem doskonale wiedzą jakich czynów się dopuścili naruszając porządek prawny. Pozbawić ich prawa wykonywania zawodu i odwołać z posłów, senatorów za wykroczenie przeciwko konstutucji, na którą przysiegali i okłamali tym wyborców. A co z Duda i Ziobra? Ich wykluczenie też powinno objąć i to w pierwszej kolejnosci.

 • 20 września 2017 o 17:44
  Permalink

  Rozwiązać radę adwokacką, dość już tego komuszego smrodku. Wszyscy wyżej wymienieni głosowali jako posłolwie dla dobra kraju i jego obywateli i to jest najważniejsze.

  • 20 września 2017 o 23:35
   Permalink

   Bohdan :Święta racja !!! Prawo też nie zawsze jest „prawe i sprawiedliwe” !

 • 20 września 2017 o 18:44
  Permalink

  Dalsza przynależność posła Mularczyka do środowiska adwokackiego jest skandalem! Kompromituje je!
  Przecież to człowiek w PIS od wygadywania głupstw

 • 20 września 2017 o 19:24
  Permalink

  jaki ty jestes głupi i niedorozwiniety

 • 21 września 2017 o 14:14
  Permalink

  Powoływanie się na Konstytucję przez Mularczyka jest ryzykowne – w ślubowaniu poselskim też jest zapis o przestrzeganiu konstytucji. Tyle, że zarówno poselskie jak i prezydenckie ślubowania sa traktowane jak pieczątka na tyłku – passed!! nikt do tego nie zawiązuje. A ślubowanie dopiero czyni z elekta posła i prezydenta, a zatem jego złamanie powinno te powołania to anulować.
  „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”

 • 21 września 2017 o 15:14
  Permalink

  Rozwiązać Radę Adwokacką,bo to pokomusza organizacja. A jak już musi być, niech inaczej się nazywa.

  • 21 września 2017 o 18:10
   Permalink

   komuch to ty jesteś i twój komuch Prezes

 • 21 września 2017 o 18:09
  Permalink

  wypier….. skrobankę

 • 23 września 2017 o 21:14
  Permalink

  Rada adwokacka pasożyty następna kasta oni naprawdę bronią zgodnie ale nie z konstytucją a le w zgodzie z wielka kasą.Za pieniądze sa w stanie bronic nawet diablar.Pani Wasserman to bardzo inteligentna i godna szacunku osoba.Ma zasady której brak większości prawnikow.

Komentarze są wyłączone.