REKLAMA

Lewandowski zachęcił fanów do pójścia na wybory i kibicowania w meczu Polska - Mołdawia
fot. Instagram | @rl9

Już w niedzielę „święto demokracji”, czyli dzień wyborów parlamentarnych w Polsce. Polki i Polacy ruszą do urn, aby wybrać polityków, którzy ich zdaniem najlepiej będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie. Sobota będzie zdaje się pierwszym do dawna dniem spokoju od zgiełku kampanii wyborczej – tego dnia obowiązuje cisza wyborcza, za której łamanie obowiązują wysokie kary! Jeszcze w piątek jednak „hulaj dusza, piekła nie ma”, w związku z czym o wyborach często i gęsto piszą znane osoby. Do niedzielnej elekcji nawiązał nawet reprezentant Polski Robert Lewandowski. Zwrócił się do swoich fanów z apelem!

REKLAMA

Zbliżamy się ku końcowi kampanii wyborczej. Dla tej części społeczeństwa, która ma już dość wyborczego zgiełku, w sobotę nastąpi upragniona chwila spokoju. Wszelkie kampanie wyborcze i referendalne kończą się równo o godz. 23:59 w piątek, 13 października. Od soboty obowiązuje zakaz agitacji politycznej. Kolejne emocje mogą pojawić się jednak już po godz. 21:00 w niedzielę, kiedy media przedstawią zapewne pierwsze wyniki exit poll, które pokażą szacunkowe wyniki wyborów. PKW ma ogłosić oficjalne wyniki dopiero we wtorek.

Robert Lewandowski z apelem do fanów przed wyborami. „Wszystko będzie zależało od nas”

Tymczasem jeszcze przez kilka godzin kampania wyborcza trwa w najlepsze. Niektórzy politycy jeszcze dzisiaj podróżują do miast i spotykają się ze swoimi wyborcami. Aktywni są również w mediach społecznościowych. Nie tylko zresztą politycy. Niektórzy sądzą, że to najważniejsze wybory od 1989 roku, toteż w polityczną agitkę angażują się znani celebryci, gwiazdy, czy też sportowcy. Część z nich nie deklaruje poparcia dla którejkolwiek z partii – zachowują to dla siebie. Wielu jednocześnie zachęca swoich fanów do pójścia na wybory. Tego typu apel opublikował w swoich mediach społecznościowych napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Przypomniał także, że w niedziele odbędzie się mecz Polska-Mołdawia i zachęcił do kibicowania po powrocie z lokalu wyborczego.

REKLAMA

„W niedzielę wszystko będzie zależało od nas, nie tylko na boisku. Każdy głos ma znaczenie. Każdy jest równie ważny. #Wybory2023 A wieczorem całym sercem wspierajmy Reprezentację Polski!” – napisała na Instagramie gwiazda reprezentacji Polski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA