Zatrzymanie
Fot. CBŚP

Posługujący się pseudonimem „Przeszczep” Mariusz D., który niegdyś stał na czele Chrześcijańskiego Kościoła Głosicieli Dobrej Nowiny, teraz pójdzie siedzieć. Został zatrzymany jako jedna z siedmiu osób w związku z wyłudzeniami podatkowymi.

Jak wykazało szczegółowe śledztwo, wystawiane puste faktury dotyczyły głównie usług transportowych i budowlanych. Dzięki temu oszuści okradli Skarb Państwa na około dwa miliony złotych. Sprawą zajęli się policjanci ze szczecińskiego oddziału CBŚP.

– Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego zatrzymując 7 osób i zabezpieczając do analizy dokumentację. Wśród zatrzymanych jest Mariusz D. ps. „Przeszczep”. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem i był karany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą pod koniec lat 90-tych w Warszawie – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Śledczy wykazali, że członkowie grupy zajmowali się wystawianiem pustych faktur VAT w związku z rzekomo wykonywanymi usługami transportowymi czy budowlanymi. Ponadto zajmowali się praniem pieniędzy pochodzących z procederu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, poświadczenia nieprawdy czy naruszenia przepisów procedury podatkowej. Mariusz D. z kolei, który był członkiem Chrześcijańskiego Kościoła Głosicieli Dobrej Nowiny (jak informuje TVP, pełnił w związku wyznaniowym funkcję biskupa), usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!