W sądzie we włoskim mieście Termini Imerese, znajdującym się w pobliżu Palermo, rozpoczął się właśnie proces 37-letniego mieszkańca Sycylii. Mężczyzna oskarżony został o znęcanie się nad zwierzęciem, gdy okazało się, że w 2015 roku wepchnął siłą osła do fiata 126 p.

Zdarzenie zostało sfilmowane, a następnie trafiło do mediów społecznościowych w internecie. Wówczas włoscy obrońcy praw zwierząt złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa ostatecznie znalazła swój finał w  sądzie.

Jak poinformował lokalny włoski dziennik „Il Giornale di Sicilia”, w akcie oskarżenia podkreślono, że sprawca wykazał się okrucieństwem, wpychając do małego samochodu duże zwierzę, które w ten sposób doznało „tortur”. Takie postępowanie uznano za niedopuszczalne ze względu na cechy etologiczne osła.

Podczas badania sprawy sąd w Termini Imerese powołał biegłego weterynarza w celu sporządzenia ekspertyzy na podstawie nagrania akcji wpychania osła do popularnego „malucha”. Widać na niej rozbawionego mężczyznę, który z pomocą drugiej osoby siłą zmusza zwierzę do wejścia do samochodu. Następnie odjeżdża z miejsca zdarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=2eOW6FY-0bw

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę