Wetrzyj w sierść psa. Kleszcze będą go omijać na kilometr

pies i kleszcz
fot. Pixabay

Sezon wiosenno-letni to okres wzmożonej aktywności kleszczy. Zagrażają nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Posiadacze psów częstokroć znajdują w sierści swojego czworonoga te pajęczaki i nie pomagają nawet specjalne obroże czy pigułki. Na szczęście nie musisz więcej martwić się o swojego pupila. Istnieje patent na to, aby kleszcze omijały go na kilometr!

REKLAMA

Po każdym spacerze w parku czy lesie z psem skrupulatnie „prześwietl” zwierzaka. Sprawdź, czy w jego sierści nie czają się mali krwiopijcy. Jeśli wszystko jest w porządku, twój milusiński miał szczęście. Jednak może się tak zdarzyć, że przeoczyłeś kleszcza, a ten żeruje w najlepsze. Przekonasz się o tym za kilka dni. Pies najprawdopodobniej zacznie dziwne się zachowywać lub chorować. Może być senny i stracić apetyt. To powinno cię zaniepokoić.

Liczy się szybka reakcja – czas nie jest niczyim sprzymierzeńcem. Stan czworonoga może się tylko pogorszyć, więc nie obejdzie się bez pomocy weterynarza. Musisz przygotować się też na spory wydatek. Opłacisz specjalistę i pewnie będziesz musiał wykupić tabletki czy inne środki ochronne dla pieska. Tak na dobrą sprawę specjalne preparaty mało kiedy odpędzają pajęczaki. Najskuteczniejszego pogromcę kleszczy stworzysz sam! Twój zwierzak będzie ci wdzięczny.

Pies nie przyniesie już żadnego kleszcza. Ten środek wymiata!

Domowy spray przeciwko kleszczom jest bezpieczny i działa pierwszorzędnie. Powstaje z 5 składników. Jak go przyrządzić?

REKLAMA

Do szklanki z wodą wlej:
» olejek z trawy cytrynowej (3 krople),
» olejek z geranium (10 kropli),
» olejek lawendowy (3 krople),
» olejek drzewa cedrowego (5 kropli).

Wszystko wymieszaj i przelej do pojemnika. Możesz już nanosić specyfik na sierść psa. Przed użyciem dobrze wstrząśnij butelką i nanieś roztwór na ręce, a potem rozetrzyj w sierści pupila. Kleszcze nie znoszą powyższej kompozycji zapachowej i z pewnością będą traktować twojego zwierzaka jak największego wroga.

Podziel się: