Weź ten proszek z kuchni i umyj nim włosy. Efekt uderzający

włosy
fot. screen Youtube / Joy home

Prawie każda kobieta marzy o zdrowych, mocnych i pełnych blasku włosach, jak z okładki. Efekt ten można osiągnąć nawet bez stosowania drogich odżywek czy wizyt w renomowanym salonie fryzjerskim. Jeśli chcesz mieć niesamowicie lśniące kosmyki, szybko udaj się do kuchni i wyjmij z szafki mąkę. Potrafi robić z włosami cuda. Odświeża, nabłyszcza i sprawia, że rzadziej się przetłuszczają. Oceń jej skuteczność na swojej fryzurze.

REKLAMA

Włosy, które często się przetłuszczają to udręka, a codzienne ich odświeżanie jest nurtujące i zabiera mnóstwo czasu. Ludzie, którzy mają z tym kłopot, powinni umyć pasma ekologicznym substytutem klasycznych preparatów pielęgnacyjnych. Już wiesz, że jest nim zwykła mąka, której zazwyczaj używasz w kuchni np. do pieczenia chleba. Z jej pomocą doprowadzisz swoje włosy do porządku. Jednak kluczowe w tym wszystkim jest użycie adekwatnej mąki – w tym wypadku żytniej, bo działa najskuteczniej.

Dzięki niej zapomnisz co to elektryzowanie włosów. Lekko, ale kompleksowo oczyści skórę głowy, a fryzura będzie świeża do 6 dni – to zbawienie dla osób, którym włosy prędko się przetłuszczają. Dodatkowo skorzystają na tym posiadacze rzadkiej fryzury. Mąka nada jej pełni. Jak zrobić mączny szampon?

REKLAMA

Przepis na swojski szampon do włosów

Istnieją dwa sposoby aplikacji mąki żytniej na włosy. Suchy proszek po prostu wmasuj w wilgotne pasma albo przyrządź emulsję. Pół szklanki letniej wody dokładnie wymieszaj z 4 łyżkami mąki żytniej. Postaraj się rozbić wszystkie grudki. Gotowy preparat nanieś na fryzurę i skrupulatnie wcieraj w skórę głowy.

Ważna zasada, o której musisz pamiętać

Szampon z mąki żytniej trzymaj na kosmykach przez minimum kilka minut. Potem go spłucz letnią wodą i zaaplikuj dowolną odżywkę. Warto dodać, że ten bestsellerowy patent na odświeżanie pasm jest doraźny. Stosowany od czasu do czasu zdecydowanie pomoże, ale twoim numerem jeden powinien być jednak standardowy szampon.

REKLAMA

Udostępnij: