koce
fot. screen Youtube / Ophelia Talks

Masz w szafie szorstki i sfilcowany koc? Przywróć mu dawną elegancję i spraw, by znów wyglądał jak zaraz po zakupie. Dowiedz się, jak bezpiecznie i skuteczne uprać koc. Dzięki temu domowemu patentowi będzie czysty, pachnący i aksamitny w dotyku.

Podstawowe zasady prania koców

Zastanawiasz się, jak najlepiej prać koce – w pralce, czy ręcznie? Wiadomo, że ten drugi sposób jest delikatniejszy, ale może być trudniej go zrealizować. Dlaczego? Ponieważ koc po nabraniu wody staje się niebywale ciężki.

Problematyczne może być też wypłukanie materiału z detergentów. Jak sobie wtedy poradzić? Może lepiej uprać koc w pralce? Ten patent wydaje się bezpieczny i efektywny, nawet bez względu na to, czy udasz się do pralni chemicznej, czy nastawisz pranie samodzielnie w domu. Rezultat może być taki sam.

Jednak my polecamy to drugie rozwiązanie – nie ma sensu przepłacać, jeśli masz w domu niezbędny sprzęt. Dzięki rewelacyjnym metodom każdy koc będzie idealnie miękki i czysty. Podpowiadamy, jak prać koc w pralce, aby wyglądał jak nowy.

Jak uratować sfilcowany koc? Wykorzystaj odżywkę do włosów

Jak prać koc by zachował swą miękkość? Przede wszystkim stosuj łagodne środki piorące przeznaczone do delikatnych materiałów. Zalecane jest także używanie preparatów do zmiękczania i zadbanie o starannie wypłukanie detergentów.

Pranie koca w kilku krokach

Koc pierz zawsze w temp. do 40°C, z obrotami nieprzekraczającymi 400 obrotów na minutę w trakcie wirowania. Materiału nie należy suszyć w suszarce automatycznej, bo najprawdopodobniej utraci wtedy swoją elastyczność. Zniszczone koce może uratować odżywka do włosów. Wystarczy, że rozpuścisz ją w wodzie, a potem upierzesz w niej tkaniny. Możesz także koc zamrozić, ale wcześniej umieść go w worku foliowym.

Uporczywe plamy? Wypróbuj proszek do pieczenia

Jeżeli Twój koc został mocno pobrudzony, to zrezygnuj z używania silnych środków chemicznych do czyszczenia. Zamiast nich wybierz proszek do pieczenia, który poradzi sobie z plamami po winie, tłuszczu czy kawie.

Do komory na proszek do prania wsyp tym razem proszek do pieczenia (ok. 60 g), a następnie ustaw regularny cykl. Koc po wyjęciu z pralki powinien wyschnąć. Od razu zauważysz, że nie ma na nim żadnych zabrudzeń i jest przyjemnie miękki. Proszek do pieczenia ma również działania zmiękczające.Czytaj też: Masz basen? Zrób 1 rzecz, a woda zawsze będzie czysta i ciepła


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę