REKLAMA

kosz na śmieci
fot. Pexels

Zapach, który unosi się w mieszkaniu, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego regularnie powinniśmy odkurzać, polerować meble, robić pranie czy wynosić śmieci. Duże znaczenie mają też detergenty, których używamy do sprzątania. Te o cytrusowym aromacie sprawią, że w całym domu będzie ładnie pachnieć. A co zrobić, by z kosza na śmieci również unosił się przyjemny zapach?

REKLAMA

Jak usunąć brzydką woń z kosza na śmieci?

Swąd, który ulatuje z kosza na śmieci, jest kłopotliwy w co drugim domu. Pozostałości produktów spożywczych, pojemniki po jedzeniu i inne odpadki mogą po pewnym czasie zacząć okropnie pachnieć. Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem? Istnieje co najmniej kilka metod, które mogą uporać się z problemem. Ważne, aby systematycznie wymieniać worki na śmieci. Podobnie jest z samymi koszami, które trzeba często myć. A co w tym przypadku spisze się najlepiej?

Pogromcą brzydkiego zapachu jest jeden artykuł do higieny jamy ustnej, który znajduje się w prawie każdej łazience. Dzięki niemu z kosza przed długi czas będą uwalniały się przyjazne nuty zapachowe. Jak poskromić odór?

REKLAMA

Kosz na śmieci zawsze będzie pachnieć

Okazuje się, że do mycia kosza na śmieci świetnie nadaje się miętowy płyn do płukania ust. Wystarczy użyć niewielkiej ilości tego produktu i starannie wyczyścić nim cały kosz, a następnie ulokować w środku nowy worek. Dla lepszego efektu warto wykonać coś jeszcze.

Jak wydłużyć moc płynu do płukania ust?

Zwilż nim waciki kosmetyczne, a potem wrzuć na sam spód kontenera. Następnie umieść wewnątrz worek na śmieci. Dzięki wacikom miętowy aromat płynu do płukania ust pozostanie w koszu na dłużej.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA