W tym tygodniu Adam Bodnar zakończył swoją kadencję i przestał oficjalnie pełnić funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. W ostatnim dniu swojego urzędowania Bodnar wydał oświadczenie, w którym podsumował swoją 5-letnią kadencję.

„Był to czas wielkiej pracy na rzecz obywateli, Konstytucji i państwa. Kadencja trudna, wymagająca, ale wypełniona pełnym pasji działaniem i walką o zachowanie standardów przestrzegania praw człowieka w naszym kraju”, napisał były Rzecznik Praw Obywatelskich i podkreślił, że pełniąc swoją funkcję, był w pełni niezależny.

O ile politycy opozycji i nieprzychylni partii rządzącej komentatorzy bardzo dobrze oceniają działania Bodnara, to już zupełnie inne zdanie mają politycy PiS i nie szczędzą mu słów krytyki.

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski stwierdził w niedzielę, że Adam Bodnar skompromitował urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Polityk Zjednoczonej Prawicy zwrócił uwagę, że jego urząd nie pomógł poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną, a przygotował za to opracowanie „Postępowania w sprawach o ustalenie płci. Przewodnik dla sędziów i pełnomocników”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!