Wicepremier Piotr Gliński: W Smoleńsku Putin zemścił się na Lechu Kaczyńskim!

REKLAMA

Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński nie ma wątpliwości co do rosyjskiego współudziału w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. W wywiadzie opublikowanym we wtorkowej „Rzeczpospolitej” członek rządu Mateusza Morawieckiego przyznał jednak, że nie ma dostatecznych dowodów, że śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członków polskiej delegacji była wynikiem zamachu.

– Wyjaśnienie katastrofy jest szalenie trudne. Być może nie uda się w pełni wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym bardziej bez kluczowych dowodów. Wynika to niestety przede wszystkim z zaniedbań poprzedniego rządu – powiedział wicepremier.

REKLAMA

– Pewne jest, że raporty pani Anodiny i pana Laska nie są wiarygodne. Nawet jeśli nie mamy wiedzy co do faktów, to mamy wiedzę co do charakteru systemu postsowieckiego. Istnieje taka hłaskowska kategoria „prawdziwych zmyśleń”: na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim – podkreślił Gliński.

Zdaniem ministra kultury i dziedzictwa narodowego, opozycja nie wygra wyborów, dlatego że zapowiada zburzenie pomników smoleńskich po objęciu rządów. Ponadto Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która kieruje się pokorą wobec wyborców i służbą dla społeczeństwa.

– Ta opozycja do władzy już nie wróci. Polacy ich nie wybiorą, między innymi dlatego, że tak mówią. Jesteśmy jedyną formacją polityczną, która jest wobec społeczeństwa wiarygodna.

REKLAMA

Dotrzymujemy słowa. Polacy nie są ciemnym ludem, nie wybiorą ludzi nieodpowiedzialnych i lekceważących Polskę. Nie dadzą się omamić propagandą i złymi emocjami. Nie znaczy to jednak, że nie mamy z kim przegrać. Naszym obowiązkiem jest ciężka praca i pokora – podkreślił Gliński.