Już jutro w nocy będzie niecodzienna okazja podziwiać na niebie największą i najjaśniejszą w tym roku pełnię Księżyca. Pełnia Różowego Księżyca to wyjątkowe zjawisko, którego nie można przegapić. O której godzinie będzie najlepiej widoczna?

Wskutek wyjątkowego złudzenia optycznego księżyc będzie wydawał się największy i najjaśniejszy w tym roku. Jak informuje Antyradio, tegoroczną 100-procentową pełnię zwaną „Pełnią różowego Księżyca” będzie można podziwiać w nocy z 7 na 8 kwietnia 2020 roku o godzinie 04:35.

Wcześniej, już wieczorem zjawisko będzie dostrzegalne, ale punktem kulminacyjnym będzie właśnie 04.35 w nocy. Niestety, ze względu na obowiązkową izolację, warto obserwować zjawisko w domowym zaciszu.

Pełnia Różowego Księżyca to jedna z faz księżyca. Wtedy Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi, niż Słońce. Ciała niebieskie znajdują się idealnie naprzeciwko siebie, co powoduje, że Słońce w całości oświetla tarczę Księżyca. Zjawisko, które nazywa się superksiężycem to ten moment, gdy księżyc znajdzie się najbliżej nas. Księżyc wydaje się znacznie większy, niż w rzeczywistości, jeśli znajduje się nisko nad horyzontem.

Co można wtedy czuć? Wiele osób narzeka wówczas na bezsenność. Można również odczuwać nieuzasadniony niepokój i mieć poczucie zagrożenia. Badania dowodzą że ludzki organizm wyzwala w tą noc mniej hormonu szczęścia. W tę noc również krócej śpimy i szybciej się budzimy. To najbardziej mroczna, ale jakże piękna noc w 2020 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę