Pexels.com

11 września na ulice Warszawy wyjdą lekarze i pielęgniarki, którzy domagają się między innymi pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Już teraz wiadomo niemal wszystko o planach pracowników ochrony zdrowia.

W dniu 2 sierpnia 2021 r. w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów zawodów medycznych oraz przedstawicieli związków zawodowych zrzeszonych w branży ochrony zdrowia” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez NIL.

Zgodnie z deklaracją wspólnego zaangażowania w działania mające na celu poprawę warunków pracy i wynagrodzeń pracowników systemu ochrony zdrowia oraz konieczności uświadomienia społeczeństwa o złej sytuacji w jakiej znajduje się polska ochrona zdrowia i kto za ten stan faktycznie odpowiada powołano Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy” – poinformowano.

W skład komitetu wchodzą związki i samorządy lekarzy, pielęgniarek i położnych, a także fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Poza pilnym spotkaniem z premier komitet ma pięć głównych postulatów.

Są to wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej, zwiększenie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w UE i OECD, zwiększenie liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów, podwyższenie jakości świadczeń dla pacjentów, a także zwiększenie liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!