Wielokrotnie gwałcił i wykorzystywał dziewczynkę. Teraz usłyszał wyrok

Porwanie i gwałt w Poznaniu. Jest wyrok sądu
fot. Pixabay

Po długim czasie dobiegł końca proces przed sądem w Toruniu z udziałem Roberta B., który był oskarżony o kilkudziesięciokrotne wykorzystanie seksualne i zgwałcenie małej dziewczynki. Mężczyzna usłyszał wyrok.

REKLAMA

W styczniu 2023 roku Robert B. został aresztowany pod zarzutem doprowadzenia małoletniej dziewczynki do wielokrotnego obcowania płciowego. Używał przy tym przemocy, trzymając ją za ręce i uniemożliwiając wyswobodzenie się.

Gwałty i inne kontakty seksualne miały miejsce regularnie w latach 2017-2022 na terenie Torunia i pobliskiego Lubicza. Ponadto pokazywał dziewczynce pornografię, ale nie wiadomo, kim dla niej był. Wiadomo jedynie, że w momencie popełniania zbrodni małoletnia miała mniej niż 15 lat.

REKLAMA

Sąd wydał wyrok w sprawie Roberta B.

13 września przed Sądem Okręgowym w Toruniu ruszył proces Roberta B. Izabela Oliver, prokurator rejonowa przyznała w rozmowie z „Dziennikiem Toruńskim”, że „sprawa jest wyjątkowo drastyczna”. – Na uwadze mamy tutaj po pierwsze interes ofiary, czyli pokrzywdzonej małoletniej – mówiła.

Portal pomorska.pl przekazał dziś, że Sąd Okręgowy w Toruniu uznał mężczyznę za winnego skazanych mu czynów i został skazany na 8 lat bezwzględnego więzienia. Karę odbyć ma w systemie terapeutycznym. Pokrzywdzonej przez siebie dziewczynce ma zapłacić 30 tysięcy zł – tytułem częściowego zadośćuczynienia.

REKLAMA