Strzelanina w szkole w Nashville. Nie żyje 3 dzieci i napastnik
fot. Pixabay

W poniedziałkowej strzelaninie na terenie chrześcijańskiej szkoły w Nashville w Stanach Zjednoczonych zginęły 4 osoby – troje dzieci oraz napastnik. Jak podaje agencja Reuters – nie jest jeszcze jasne, dlaczego strzelec dokonał zamachu na uczniów placówki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 27 marca w godzinach porannych. Policja z Nashville – miejscowości, w której doszło do strzelaniny – poinformowała, że odpowiedziała na wezwanie ok. godz. 17:40 (10:40 czasu polskiego).

Kilkanaście minut wcześniej do chrześcijańskiej szkoły The Covenant School w Nashville wpadł uzbrojony napastnik, który otworzył ogień do znajdujących się tam dzieci. Lokalna straż pożarna zameldowała na Twitterze, iż strażacy pojawili się na miejscu. Dodano, że w wyniku strzelaniny obrażeń doznało wiele osób – w tym głównie dzieci. Nie sprecyzowano, ile osób jest rannych.

Kolejna strzelanina w amerykańskiej szkole. Ofiarą zamachowca padły małe dzieci

Jak podaje Reuters – w strzelaninie zginęło troje uczniów szkoły. Nie żyje również napastnik, odpowiedzialny za ich śmierć. Na razie nie wiadomo, czym była spowodowana śmierć zamachowca. We wcześniejszych, podobnych incydentach, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, sprawcy masakr bardzo często popełniali samobójstwa. Na ten moment jednak nie jest to potwierdzona informacja.

The Covenant School to placówka edukacyjna powiązana z duszpasterstwem Covenant Presbyterian Church w Nashville. W szkole uczy się ok. 200 osób – to dzieci w wieku od przedszkola do szóstej klasy szkoły podstawowej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę