Wiem już, jak umyć kafelki na błysk. Ten środek używają fachowcy

mycie kafelek
fot. screen Youtube / Frag Mutti

Porządki w łazience to często spore wyzwanie. Na ogół każdy z nas wie, że starannego odnowienia wymaga armatura, zlew, sedes i brodzik, natomiast o umyciu płytek łazienkowych przeważnie zapominamy, co jest błędem. Czym myć kafelki? Ten domowy sposób zachwalają kafelkarze.

REKLAMA

Patent na skuteczne sprzątanie łazienki

Nie musisz więcej się denerwować i długotrwałe szorować płytek chemikaliami ze sklepu. Najlepszy i najtańszy środek do mycia glazury masz w kuchni, a jest nim ocet. Niestety nie każdy rodzaj materiału można czyścić kwasem. Nie jest polecany do ręcznie malowanych lub dekorowanych materiałów.

Glazura jak nowa. Domowy patent pomoże ci ją odświeżyć

Aby stworzyć ultramyjący środek do kafelek przyszykuj sobie 2/3 szklanki wody i 1/3 szklanki octu. Osoby, które przetestowały tę mieszankę są bardzo zadowolone z efektu. Na umytej glazurze nie ma żadnych smug, a one fantastycznie lśnią. Zastosowanie octu podczas sprzątania łazienki to kapitalny pomysł, a do odnawiania kafelek pasuje jak ulał. Trik polecany jest przez kafelkarzy, więc tym bardziej zasługuje na uwagę. Roztwór z wody i octu warto przelać do pojemnika ze spryskiwaczem, a wtedy sprawniej będzie nim operować.

REKLAMA

Po upływie kilku minut zobaczysz niebywały efekt. Brud na powierzchni kafelek zacznie wytapiać się samoczynnie, więc zmieć go miękką ściereczką i tyle. Aby rezultat był dwa razy lepszy, warto zastosować na kafelki glicerynę. Kupisz ją w aptece za niewielkie pieniądze. Wystarczy ją rozcieńczyć wodą i nanieść na kafelki, a pojawi się na nich niesamowity połysk i będą wolne od zanieczyszczeń i grzyba na długo.

Czytaj też: Produkt z kuchni sprytnie usunął brud. Balustrada wygląda jak nowo kupiona

REKLAMA

Podziel się: