fot. Twitter

– Właśnie zakończyliśmy spotkanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chciałem podziękować narodowi polskiemu za życzliwość w stosunku do żołnierzy stacjonujących w Polsce  – powiedział Trump. 

–  Zaszczytem jest być tutaj, to wspaniały kraj – mówi Donald Trump. –  Macie niezłomnego ducha, to jest coś, o czym dowiedzieliśmy się na  przestrzeni ostatniego lat – dodał. 

– Mówiliśmy o modernizacji polskiej armii, o zawartym porozumieniu ws. zakupu rakiet. Rozmawialiśmy także o wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski – mówi prezydent Duda.

– Pan prezydent podkreślał siłę naszej Polonii. Ogromnie mu za to dziękuję, że dostrzega wkład Polaków w budowe pomyślności USA – powiedział Andrzej Duda.

– Za chwilę udamy się na spotkanie szczytu. Ogromnie się cieszę po tych rozmowach, bo mam poczucie, że Stany  Zjednoczone myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski, o Stanach  Zjednoczonych jako lojalnym sojuszniku – mówi Andrzej Duda.

– Bardzo dziękuję za uprzejmą gościnę – zaczął Donald Trump. Podziękował Polakom za poparcie w ostatnich wyborach.

– Najwyższy czas, żeby wszystkie kraje naszego sojuszu ponosiły koszty, a  Polska swoim zobowiązaniom sprostała. Pogratulowałem prezydentowi  Andrzejowi Dudzie za wybór Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ – dodał  prezydent USA.

– Zgodziliśmy się, że będziemy pracować nad rozwojem handlu między naszymi krajami – mówi. O Dudzie powiedział: „trudny negocjator”.

– Omówiliśmy katastrofę humanitarną w Syrii – mówi prezydent USA. Mówił o mordercach i rzeźnikach.

– Jeszcze raz dziękuję za powitanie mnie i Melanii w swoim ukochanym kraju – zakończył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę