Wiesz jak korzystać z sauny? Zasady, które należy przestrzegać!

Szczególnie podczas zimowej aury, korzystanie z sauny daje wiele doznań. Działa odchudzająco oraz oczyszcza z toksyn, a przyjemne ciepło, pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach korzystania z sauny.

Oczyszczenie, rozluźnienie, pobudzenie, regeneracja, uspokojenie – takie są efekty korzystania z sauny. Warunkiem jest rozsądne korzystanie z dobrodziejstwa ciepłej sauny. Jak z niej mądrze korzystać i czego nie wolno robić?

Czytaj także:  Co oprócz kawy pobudza do działania?

Portalzdrowia.pl wymienia zasady, które należy przestrzegać. Nie wolno wchodzić do sauny w biżuterii, zegarku – ich nagrzanie może spowodować oparzenie. Przed wejściem do sauny należy wziąć prysznic. Nie wolno korzystać z sauny na czczo i po obfitym posiłku. Kobiety powinny przeprowadzić przed wizytą w saunie demakijaż.

Kiedy jesteśmy już w saunie, należy zająć na ławce na najniższym poziomie. Po chwili, kiedy przyzwyczaimy się do temperatury, można przesiąść się wyżej. Nie zaleca się przebywania w saunie dłużej niż 30 minut. W sanie zaleca się przebywać w klapkach, aby ustrzec się przed grzybicą. Należy mieć ze sobą ręcznik.

Czytaj także:  Wesele w Rzeszowie kolejnym ogniskiem zakażeń. Prawie 100 osób trafiło na kwarantannę, a 9 zachorowało

Nie można korzystać z sauny pod wpływem alkoholu. Warto wybrać się w towarzystwie, bo sauna może mieć różny wpływ na organizm. Gdyby doszło do omdlenia, nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Jeżeli czujemy się słabo, należy przerwać sesję w saunie. Wziąć prysznic i dopiero można wrócić. Zawsze po wizycie w saunie należy wziąć prysznic i wypić dużo wody – aby uzupełnić płyny w organizmie.

Czytaj także:  W Nowej Zelandii od 100 dni nie ma zakażeń koronawirusem!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.